World
KI/VAGYOK A MUNKÁMBAN?! — Márciusban indul első “publikus” csoportunk
A body at work történetében már sokféle formában támogattunk csoportokat, illetve szervezeteket. Most márciusban először viszont egy olyan programot hívtunk életre, mely abszolút nyitott: vagyis bárki, bármilyen szevezetből, vagy akár éppen “állás- és hivatáskeresőként” csatlakozhat. A cél azonban fix: olyan reflexiós lehetőségeket biztosítunk a csoport résztvevőinek, amelyek segítenek közelebb kerülni önmagukhoz és tisztábban látni a hivatásukkal kapcsolatos céljaikat és szándékaikat.
TovábbStresszoldó “tárlatvezetéssel” tért vissza a body at work!
A Budapesti Történeti Múzeum meghívására két workshopot is tartott kis csapatunk az ősz folyamán. Különleges terek és egy különleges küldetés: a múzeum látogatói a MEGLÁTNI ÉS MEGPIHENNI c. stresszoldó workshopunk után megpihenést és bizalmat “vihettek haza” magukkal.
TovábbBody at work and the international debut in Barcelona
(English) It was incredibly challenging to make up my mind to sit down and start writing this tiny piece of memoir about our very first international body at work trip. I’m just guessing the reasons. We had a wonderful time (well, not so much the weather), we did two lively and rich bodywork sessions with 40+ CEOs from all around the word, we had thought-provoking conversations, and much-much laughter day and night…
TovábbMiért fuccsol be a corporate wellbeing programok többsége?
Hatalmas lelkesedés az elején… ritkás szállingózás a közepén… üresen kongó tréningtermek a legvégén. Jól ismerjük ezt a forgatókönyvet, már ha szervezeti welfare programokról beszélünk – legyen szó jógáról, életmód-tanácsadásról vagy valamilyen kezdetben iszonyat kreatívnak és konstruktívnak tűnő kezdeményezésről. Gordon B. Spence ausztrál kutató nemrégiben annak járt utána, hogy milyen okok állhatnak a kudarc mögött… és hogy lehet őket megelőzni.
TovábbA depresszió ellen is hatékony a táncterápia
Egy friss kutatásból kiderült: már egy 12 X 90 perces táncterápiás csoport után csökkennek a depressziós tünetek, és pozitív irányba változik a testkép is. Egy friss kutatásból kiderült: már egy 12 X 90 perces táncterápiás csoport után csökkennek a depressziós tünetek, és pozitív irányba változik a testkép is. Päivi Pylvänäinen finn pszichológus és táncterapeuta pár hete publikált disszertációjában a táncterápia hatásait vizsgálta depresszióval küzdők körében.
TovábbUniverzális gyógyír, mindig kéznél van, még sincs rá egy épkézláb szavunk
„Már nem itt kéne tartanod… Most komolyan ilyeneken rágódsz…? Mekkora baromságot mondtál annak a nőnek!” Belső párbeszédjeinkben gyakran tűnnek fel ehhez hasonló mondatok és hozzájuk kapcsolódóan önbántó érzelmek. Az „önegyüttérzés” – még ha ez a szó furcsán is cseng a fülünknek – egy olyan eszköz, ami létfontosságú a kiegyensúlyozott létezéshez.
Tovább23 tanulmány a tánc- és mozgásterápiák hatékonyságáról
2014-ben egy 23 tanulmányt összegző metaanalízist készített el egy kutatócsoport a tánc- és mozgásterápiák (dance and movement therapy vagy röviden DMT) hatékonyságáról. Az összesített eredmények szerint a tánc- és mozgásterápiás módszerek javítják az életminőséget, a közérzetet, a hangulatot és a testképet, csökkentik viszont a depressziót és a szorongást.
TovábbDina története – avagy hogy kezdődött ez az egész
A kommunikáció világából jövök. Abból a világból, ahol minden kérdésre van válasz, ahol tudjuk, mi a jó, vagy legalábbis az optimális, ahol bármit megmagyarázhatunk és alátámaszthatunk… meg persze annak ellenkezőjét is. Ahol a szavak képezik a hidat ember és ember között, gondolat és gondolat között, érzelem és érzelem között…
TovábbInterjú vezetői önismeretről és a bodyworkről
Generál Péter az egyik legismertebb executive coach ma Magyarországon. Rengeteg eszközt tartalmazó repertoárjából a bodywork is gyakran előkerül, melyet előszeretettel használ csoportos folyamatokban. S hogy miért tartja hatékonynak ezt a módszert, és mi köze van a kutyák hallásának a bodyworkhöz? Rövid interjúnkból természetesen minden kiderül.
Tovább